https://odoserwis.pl | Generalny inspektor danych osobowych

JDS Consulting sp. z o.o. sp.k.

Opis

Ochrona danych osobowych jest jednym z bardzo ważnych tematów, który pada w rozmowach przedsiębiorców, począwszy od osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, na prezesach dużych firm kończąc. Dlaczego? Ponieważ rozliczne zmiany w obowiązujących przepisach przełożyły się na niespotykane wcześniej wymagania względem ochrony wrażliwych i poufnych informacji. Nie bez powodu RODO stało się jednym z najgorętszych haseł w Polsce.

Jeśli chodzi o wiedzę z tego zakresu, dla większości osób pozostaje ona mocno deficytowa. Można to zmienić, zapoznając się z artykułami, dokumentami i poradami dostępnymi na stronie internetowej odoserwis.pl. Materiały są przystępne, merytoryczne i można tam znaleźć naprawdę wiele przydatnych informacji.

Strona mówi na przykład o tym, kim jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Otóż GIODO to organ powoływany przez Sejm RP (za zgodą Senatu RP) na 4-letnią kadencję. Jest odpowiedzialny między innymi za kontrolę, opiniowanie, wydawanie decyzji czy podejmowanie inicjatyw w zakresie ochrony danych osobowych.

Dodaj komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy/a!


Również W Pobliżu:

Taxi Bagażówka

Modlińska 6

Warszawa

Zobacz

PITERSON Sp. z o.o.

Filtrowa 68

Warszawa

Zobacz